Почетна / АРХИВА / Промоција „Шематизма“

Промоција „Шематизма“

Крајем августа у издању Задужбине Нова Никеја из штампе је изашао Шематизам Епархије рашко-призренске у егзилу. Ово капитално дело садржи у себи огромну историјску грађу и представља један пресек прве деценије постојања Епархије рашко-призренске у егзилу.

У великој сали Академија 28 у Београду, улица Немањина 28., 2. новембра, на дан прослављања Светог великомученика Артемија, одржаће се промоција и представљање књиге Шематизам Епархије рашко-призренске у егзилу са почетком у 18 часова. На промоцији ће говорити Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу господин Ксенофонт, хорепископ Наум (главни уредник издања), хорепископ Максим, протосинђел Дамјан и Весна Башић, архивски саветник. Са радошћу вас позивамо да својим присуством увеличате овај, за нас, посебан догађај. Добродошли!