Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Двадесетшеста недеља по Духовдану у Барајеву

Двадесетшеста недеља по Духовдану у Барајеву

Благочестиви светосавски народ и у двадесетшесту Недељу по Духовдану сабрао се око свог одважног пастира и духовног руковође, Епископа рашко-призренског и косовско-метохијског, г.г. Артемија, како би у духу саборности и заједништва принели „бескрвну жртву“ и прославили Господа Бога.

Ове недеље литургијско сабрање на челу са својим архијерејем светосавска паства Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у егзилу обавила је у манастиру-катакомби светог Јустина Ћелијског у Барајеву.

Топлу молитвену атмосферу и побожно настројење Господ је благословио и лепим и топлим даном, у коме је благодатно присуство Царства Небеског било у складу са лепим јутром у новооснованом манастиру светог Јустина Ћелијског.

На овој светој архијерејској Литургији Његово Преосвештенство је духовно поучио присутну паству и позвавши присутне на ревносно прохођење светог Божићњег поста и ваљано духовно припремање себе за дочек Богомладенца Христа.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.