Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Недеља двадесетседма по Духовдану у Љуљацима

Недеља двадесетседма по Духовдану у Љуљацима

У двадесетседму недељу по Духовдану Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу г.г. Артемије служио је свету архијерејску Литургију у манастиру светог Јована Претече у Љуљацима. Његовом Преосвештенству саслуживали су клирици наше богоспасаване Епархије.

У предпразничној атмосфери Епископ је одслуживши свету Литругију и приневши бескрвну Жртву, беседио присутноме народу на тему дневног Еванђеља о згрченој жени и лицемерју јеврејских старешина.

У поплави лицемерја и угађања, али не Богу, већ људима у врху данашњих црквених старешина, којима је милија и синагога јеврејска од светог Предања, којима је утеха овоземаљска милија од оне небеске, коју Господ обећа, епископ Артемије сигурно, придржаван руком Божијом, плови, и речју и делом учићи свему супротном у односу на ту поплаву коју свет и његова таштина носи, али и односи заједно са својом пролазношћу.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.