Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Недеља друга Великог поста у Барајеву

Недеља друга Великог поста у Барајеву

У другу недељу Великог Поста, која се зове и Пачиста с обзиром да следује после Чисте, Епископ Артемије служио је свету архијерејску Литургију у манастиру светог Јустина Ћелијског у Барајеву крај Београда.

И ове недеље, као и претходних празничних дана, окупио се велики број верника да молитвено прослави данашњи празник. Светој архијерејској Литургији началствовао је Епископ Артемије уз саслужење братства овога манастира и свештенослужитеља епархије рашко-призренске у егзилу.

У Другу недељу Поста слави се свети Григорије Палама, архиепископ солунски (живео у XIV веку). Свети Григорије Палама био је истакнути Православни богослов и учитељ исихазма. Чудотворне мошти светитеља налазе се данас у цркви светог Григорија Паламе у Солуну.

Молитвеним сабрањем је данашњи дан прослављен и у осталим богослужбеним местима епархије рашко-призренске у егзилу.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији у Барајеву.