Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Четврта недеља Великог Поста – Ниш

Четврта недеља Великог Поста – Ниш

У четврту недељу Великог Часног Поста, Преосвећени Епископ рашко-призренски Господин Др Артемије у егзилу, служио је свету Архијерејску Литургију у Нишу, у катакомби посвећеној Архистратигу Михаилу.

На Литургији Епископ Артемије произвео је игумана ове обитељи јеромонаха Агапита у чин протосинђела.

Ова недеља је посвећена светом Јовану Лествичнику, који је живео у 6. веку. Од многих дела која је иза себе оставио најславнија је Лествица, у којој се описује метод или пут којим душа треба да узраста да би се одвојила од свега земаљског и стигла до Небеског Царства.

У својој богонадахнутој беседи Епископ Артемије се осврнуо на значај и смисао појединих Недеља Великог Поста, као и на велико духовно благо које нам је оставио свети Јован Лествичник.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.