Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Вазнесење Господње – Спасовдан у Нишу

Вазнесење Господње – Спасовдан у Нишу

„Узносећи се Својим васкрслим телом, које су људи били умртвили и у земљу зарили, Он је благосиљао рукама, које су људи били клинцима израњавали. О, благословени Господе, како је превелика милост Твоја! С благословом је почела историја Твога доласка у свет, с благословом се и завршила. Објављујући Твој долазак у свет архангел Гаврил је поздравио Пресвету Богоматер речима: радуј се, благодатна, благословена си ти међу женама! А сада, када се Ти поздрављаш са онима, који Те примише, Ти шириш пречисте руке Своје и обасипаш их благословом. О, најблагословенији међу људима! О, благодатни источниче благослова! Благослови и нас, као што си благословио апостоле Твоје.“ Свети Владика Николај.

На празник Вазнесења Господњег, Свету архијерејску Литургију Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у Егзилу Г.Г Артемије, служио је у Нишу уз саслуживање протосинђела Варнаве, Агапита, јеромонаха Захарије, и јерођакона Дамјана и Паладија.

Епископ се после Свете Литургије обратио верницима са укрепљујућом и пастирском беседом о Вазнесењу Господњем.

Протосинђел Агапит је припремио трпезу љубави за све присутне вернике, који су са радошћу дочекали свог Пастира Доброг.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.