Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Недеља Светих Отаца у Барајеву

Недеља Светих Отаца у Барајеву

У недељу Светих Отаца Првог Васељенског Сабора Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у Егзилу Г.Г Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у Барајеву, уз саслуживање више свештеномонаха и свештенођакона епархије у Егзилу.

Епископ Артемије је произвео у чин ђакона Жељка Јовановића који је и нови клирик епархије у Егзилу.

Много деце се причестило Светим Тајнама Христовим, а на крају Свете Литургије Епископ се обратио присутнима пригодном беседом, о Светим Оцима Првог Васељенског Сабора.

На Првом васељенском сабору у Никеји, учествовали су велики светитељи: Свети Николај Мирликијски, Свети Спиридон, Свети Атанасије Велики, Свети Ахилије, Свети Пафнутије, Свети Јаков Нисивијски, Свети Јован Персијски и многи други.

На овом Сабору било је укупно 318 светих Oтаца, а Сабор је сазван због Аријевог погрешног учења, која је осуђено и анатемисано на овом Сабору као јерес.

После пастирске беседе Епископа Артемија, сви присутни су се послужили на трпези љубави, коју је припремио протосинђел Наум са својом братијом.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.