Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Трећа недеља по Духовдану у Барајеву

Трећа недеља по Духовдану у Барајеву

Трећу недељу по Духовдану, на празник Светих Апостола Вартоломеја и Варнаве, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светога Јустина Ћелијског у Барајеву.

Епископу су саслуживали протосинђел Варнава, протосинђел Наум, и протосинђел Иринеј, јеромонаси: Максим, Јован и Хризостом као и јерођакони Дамјан и Паладије, ђакон Жељко и свештеник Жељко.

Много верног народа се окупило да се заједно са својим Епископом Богу помоли на Светој Литургији.

После Свете Литургије, Владика Артемије се обратио надахнутом беседом о Светим Апостолима.

Протосинђел Варнава је прославио свој имендан, и том приликом приредио славски колач и жито.

Барајевски настојатељ протосинђел Наум, припремио је трпезу љубави са својом братијом.

Празник Светих Апостола Вартоломеја и Варнаве се прославио тожерствено у Барајеву.

Прочитајте транскрит беседе изговорене на Литургији.