Почетна / ЧЛАНЦИ / Анти-екуменистички блок / Анти-екуменистички блок: Ционисти

Анти-екуменистички блок: Ционисти

Ставови старца Пајсија Светогорца о Ционизму сабрани су и приказани на једном листићу посвећеном само тој теми.

То су делови његових поука изабрани из разних књига о њему.

С обзиром да је тема од суштинског значаја за разумевање многих догађања, и посебно односа према Цркви, ставови једног Старца Светогорца, несумњиво просвећеног благодаћу Божијом, у томе могу много помоћи.

Наравно, увек треба правити разлику између Циониста и осталог дела јеврејског народа, који нису присталице Ционизма.

И сами су много претрпели од Циониста, и не треба их мешати са њима.

Није реткост да су и многи од Светих Отаца говорили о Јудејима, њиховој нетрпељивости према Цркви Христовој и Хришћанима, као и потпуној супротстављености Синагоге Цркви Христовој.

Класичан пример тога су Омилије светог Јована Златоустог Против Јудеја.

Зато не треба да чуди да и нама савремени Старац Пајсије Светогорац није пропуштао прилику да се осврне на њихово деловање и разобличи га без страха.

Стога је и Уредништво сматрало за сходно да пренесе његове ставове сабране на овако прикладан начин.

Листић можете видети и као ПДФ.

Уредништво