Почетна / САОПШТЕЊА / 2013 / Молитвени црквенонародни сабор

Молитвени црквенонародни сабор

Епархија рашко-призренска и косовско-метохијска у егзилу, по благослову надлежног архијереја, Епископа Артемија, организује 02. јуна 2013. године црквенонародно молитвено саборовање, у манастиру светог оца Николаја Мирликијског, у Лозници код Чачка, поводом православне прославе јубилеја 1700 година од доношења Миланског едикта 313. године.

У молитвеној и братољубивој нади да ће Вас Дух Свети покренути да својим присуством увеличате наше светосавско, молитвено и богомољачко саборовање, свом душом се радујемо сусрету са Вама.

Овај позив намењен је сваком припаднику Српске православне цркве какву нам је основао и на чување предао Свети Сава, обавезавши нас на ревновање у јеванђелскоапостолској и светоотачкој вери.