Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Прослављена манастирска слава Светог архангела Гаврила на Брезовици

Прослављена манастирска слава Светог архангела Гаврила на Брезовици

Сабор светог Архангела Гаврила, и ове године свечано је прослављен у истоименој катакомби на Брезовици (Косово и Метохија).

По благослову епископа Артемија, Литургију је служио протосинђел Наум уз саслужење Протосинђела: Евтимија, Иринеја и Јована.

По резању славског колача о. Наум је пренео благослов и поздраве преосвећеног епископа Артемија свим присутним верницима на прослави благовесника и архистратига Божијег Гаврила, наставивши затим пригодну беседу о празнику и његовом значају; о страдању светоархангелске обитељи кроз векове, као и о савременом страдању ове обитељи у протеклих четрнаест година.

Уз братство катакомбе Св. Архангела, славу су као домаћини припремали Срђан Доганџић из Штрпца и Снежана Антонијевић из Београда.

Славски колач за следећу годину узели су Милан Чворовић из Београда и Мирко и Мирослава Симић из Коретишта код Гњилана.