Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Свети Никола прослављен у Лозници

Свети Никола прослављен у Лозници

На празник Светог Николе, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у Лозници.

Том приликом Владика Артемије је прославио своју крсну славу.

Поред нашег Владике, славу су прославили и мати Сара настојатељица манастира у Лозници, и монахиње Матрона и Домна.

Архимандрит Николај је прославио имендан.

Много свечара је донело своје славске колаче у Лозницу, да би свештеномонаси извршили чин сечења славских колача и благосиљања кољива у част Светог Николаја.

Краћу беседу одржао је протосинђел Максим, који је честитао Владици Артемију славу као и мати Сари и сестрама монахињама, а оцу Николају имендан.

Након Свете Литургије уприличена је трпеза љубави.

Међу гостима нашли су се и др. Марко Јакшић, професор Игор Војиновић, Горица Тркуља, Милоје Стевановић као и многи други.

Владика Артемије је нагласио: „Да Светог Николу слави пола Срба, а пола иде на славу“, и честитао је свима славу.

Затим је замолио професора Игора Војиновића да се обрати са пар речи о ситуацији на Косову.

Након тога су сви једногласно запевали песму „Ој Косово, Косово“.

Нашем Владици и духовном Оцу желимо да слави своју крсну славу на многаја љета.