Почетна / КАТАКОМБЕ / Крстопоклона недеља и рукоположење у манастиру Нова Никеја у Лелићу

Крстопоклона недеља и рукоположење у манастиру Нова Никеја у Лелићу

Јер је ријеч о Крсту лудост онима који гину, а сила Божија нама који се спасавамо. (1.Кор. 1. 18)

Света Црква нам у трећу недељу Великог поста – Крстопоклону, ради поклоњења, укрепљења у подвигу поста и освећења, износи часни и животворни Крст Господњи. Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије је на Крстопоклону недељу, 9/22. марта, служио Свету Архијерејску Литургију у манастиру Нова Никеја у Лелићу уз саслужење: Његовог Преосвештенства Хорепископа хвостанског и барајевског Г.Г. Наума, архимандрита Варнаве (Димитријевића), протосинђела Висариона (Шуловића), јеромонаха Методија (Ђурђевића) и јерођакона Дионисија (Морачанина). Овом Литургијском сабрању присуствовало је око 50 верника. Неки од њих причестили су се Пресветим и Пречистим Тајнама Христовим.

У току Литургије Владика Артемије је у чин јеромонаха рукоположио сабрата манастира Преподобног Јустина Ћелијског јерођакона Методија (Ђурђевића).

Уследила је трпеза љубави за све присутне. Овом приликом су се верном народу пригодним архипастирским беседама обратили Епископ Артемије и Хорепископ Наум.