Почетна / АРХИВА / Сабор младости и родитељства 2021.

Сабор младости и родитељства 2021.

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г. Г. Ксенофонта и ове 2021. године у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама на Златибору одржаће се „Сабор младости и родитељства“ осми по реду. Сабор ће се одржати на празник Спомена чудотворне иконе Мајке Божије „Тројеручице“ 12./25. јула. Организатор сабора је Свесрпска народна организација „СРБИ НА ОКУП“. Циљ сабора је промовисање породичног живота и поспешивање рађања деце у Србији. Саборовање ће започети Светом Архијерејском Литургијом. Свету Архијерејску Литургију ће служити Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г. Г. Ксенофонт уз саслужење хорепископа: Николаја и Максима и више клирика епархије. Литургија ће почети у 9.00 часова.

Након Свете Литургије и трпезе љубави одржаће се свечана духовна академија. У оквиру академије представник организатора сабора уручиће мајкама које су родиле троје и више деце пригодне поклоне и признања. Тако ће се мајкама које су родиле троје деце доделити грамата и посебно за ову прилику приређена књига о браку и породици са посветом Владике Артемија. Мајкама које су родиле четворо деце, уз грамату и књигу, доделиће се и посребрени орден. Мајкама које су родиле петоро и више деце доделиће се позлаћени орден. Орден се назива ОРДЕН ТРОЈЕРУЧИЦЕ и симболично одаје признање дивним и храбрим српским мајкама које рађају и гаје децу у наше претешко време по угледу на мајку Девет Југовића.