Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Бадње вече у Барајеву

Бадње вече у Барајеву

На Бадњи дан, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у Егзилу Г.Г Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у Барајеву, уз саслуживање свештеномонаха и свештенођакона Епархије.

У 17:00 часова Епископ Артемије је служио Вечерње а у наставку је извршио чин освећења бадњака.

Паљењу бадњака је присуство велики број верника, уз песму:

Ој, бадњаче бадњаче, ти наш стари рођаче,
добро си нам дошао и кућу ушао!
Мили српски бадњаче, ти наш стари рођаче,
Бадњаче, бадњаче, рођаче, рођаче.

Владика Артемије је у својој беседи закључио:

Посебно ноћас на ово Бадње вече, на ову ноћ, када сви са нестрпљењем, а нарочито деца, очекују да сване ново сунце правде, да засија на Истоку Господ Христос који се ноћас родио, и да нам буде Он вођа и путовођа кроз овај живот и заштитник од свих зала и невоља, да нас Он води, руководи и уведе у своје Небеско царство, тамо где су сви угодници Божији, од памтивека до данас, а то су сви Светитељи који су Богу угодили живећи по Његовом Јеванђељу, да Господ и нас доведе тамо, и да тамо и ми са анђелима и Светитељима Божијим славимо чудесног Господа Христа, Богомладенца Витлејемског, са Оцем и Духом Светим кроза све векове и сву вечност. Амин!

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Бадње вече у Барајеву.