fusnote

Za dodavanje automatski fusnote u tekstu potrebno je dodati komandne tagove

{ footnote } { /footnote }
[bez razmaka od zagrade, vidi u editoru]

na mestu gde zelis fusnotu, a izmedju tagova upisati text te fusnote.  Automatika ce dodati redne brojeve kako su dodavane fusnote… Samo jos da nadjemo gde se prevodi ovo Footnotes na srpski…

3) Одмах у наставку АЈ наводи да је Јерархија обнову „поверила викарном Епископу Теодосију, игуману манастира Високи Дечани, који је био овлашћен од Јерархије Српске Цркве“ (питање/одговор 3).

И то је био захтев, заправо акција Тријумвирата, који је исфорсиран и испослован као одлука Јерархије {footnote} Сваки Епископ је властан у управљању од Бога му повереном Епархијом, и то потврђују како одредбе Устава СПЦ, утолико пре и много изричитије и одређеније Канони Цркве. одговор на то питање данас и није толико тежак), од стране неколицине Архијереја, углавном чланова светог Синода, имало анти-канонски и нецрквени, секуларизовани, карактер.{/footnote}

Наведено наметање другога лица (викара Теодосија) за особу која ће водити обнову у Епархији рашко-призренској, што је учинио свети Синод, уз претходно одузимање од канонског Епископа{footnote}Стога је вишегодишње „упадање“  у Епархију рашко-призренску ради нарушавања и укидања права надлежног Епископа Артемија, а све у циљу наметања своје воље, своје визије, својих одлука и решења (да ли баш „својих“, или „свише“  наметнутих? {/footnote}надлежности које су му припадале, по моделу обнове који је, такође, био супротан ставу надлежног Епископа, представљало је недвосмислену неканонску и анти-предањску радњу.