Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Храмовна слава у катакомби Светих Трнaвских преподобномученика ђакона Авакума и игумана Пајсија

Преподобномученике ђакона Авакума и игумана Пајсија, дивне угоднике Божије из рода нашег и велике сведоке Господа Христа, Света Црква слави 17/30. децембра. Катакомба епархије рашко-призренске у егзилу у селу Горња Горевница, засеок Дубље (општина Чачак) управо је њима посвећена. На дан својих заштитника катакомба је свечано и скромно прославила своју храмовну славу.

Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај је обавио чин резања славског колача и благосиљања кољива које је принео старешина манастира монах Харитон (Влајић).

После резања колача уследила је трпеза љубави као и пригодан програм.

Манастирски храм је у изградњи те још увек нису створени услови за литургијску прославу храмовне славе. Апелујемо на све људе добре воље да својим прилозима помогну изградњу храма.

Нека би дао Бог да идуће године братство овога манастира храмовну славу прослави у новоизграђеном храму.