Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Инфо служба ЕРП у егзилу прославила своју славу

Инфо служба ЕРП у егзилу прославила своју славу

Пета недеља Часнога поста – Глувна посвећена је великој покајници и равноангелној светитељки Преподобној матери нашој Марији Египћанки. Ову велику угодницу Божију као своју небеску заштитницу прославља Информативна служба Епархије рашко-призренске у егзилу. На дан њеног спомена, у недељу 10. априла, Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум служио је у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског Свету Архијерејску Литургију уз саслужење: протојереја Жељка (Марића), протосинђела Игњатија (Станића), јеромонаха Петра (Проса),  јеромонаха Пајсија (Марковића) и јерођакона Симеона (Васића). Литургији је присуствовало окo 200 верника. Неки од њих су се сјединили са Господом кроз Свето Причешће.

Након Литургије протојереј Жељко Марић је извршио чин резања славског колача и благосиљања жита које су у част Свете Марије Египћанке принели њени славари Владика Наум (уредник Информативне службе Епархије рашко-призренске у егзилу) и његови сарадници. Пригодном беседом верном народу се обратио протојереј Жељко говорећи о Преподобној Марији као примеру великог покајања и свих јеванђелских врлина. На крају је честитао празник Владики Науму и његовим сарадницима и пожелео успешан рад на одговорном и значајном послушању.

Уследила је трпеза љубави за све присутне.