Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Литургија у Љуљацима 6-2-2011

Литургија у Љуљацима 6-2-2011

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г. Артемије служио је у недељу 6. фебруара Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима уз саслужење 7 свештеномонаха и свештенођакона. И овог недељног дана храм Светог Јована је био испуњен верницима из свих крајева Србије. После Свете Литургије Владика је пререзао колач славарима Блажене Ксеније Петроградске чији се спомен тог недељног дана обављао. У својој надахнутој архипастирској беседи Владика се осврнуо на поруку редовне јеванђелске приче о покајању цариника Закхеја, истичући при томе покајање и ревност за веру – као два предуслова да би Господ ушао у дом душе сваког хришћанина, и да би од Њега чуо речи које је Господ упутио Закхеју: „Данас дође спасење дому овоме“ (беседа се налази у прилогу).

Нагласимо и то да је прошлонедељно Литургијско сабрање у Љуљацима протекло у знаку радости правоверних због писама подршке која су упутили Митрополит Пирејски Серафим и светогорски монаси-пустињаци Његовом Преосвештенству Епископу рашко-призренском г. Артемију. За ревнитеље Истине и Православља ова писма представљају велико охрабрење у даљој борби за Истину, и најбољи су показатељи да Господ и у ово наше богоборно време има мноштво тајних слугу Својих, који не преклонише колена своја пред Валом. После јасне подршке Митрополита Серафима и монаха са Свете Горе, извесно је да није далеко дан када ће Господ мачем уста Својих поразити оне који унеше немир и јерес у Цркву, и када ће Истина о смени и прогону Владике Артемија засијати у свом правом светлу.

Овде можете прочитати транскрипт беседе коју изговори Епископ Артемије на Литургији у Љуљацима.