Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Литургија у Љуљацима 3-4-2011

Литургија у Љуљацима 3-4-2011

Прва рукоположења Владике Артемија у егзилу

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г. Артемије служио је у недељу, 21. марта/3. априла, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима. Владици је саслуживало 16 свештенослужитеља. И овог лепог недељног дана храм Светог Јована је био испуњен верницима из свих крајева Србије.

Владика се на крају Литургије верном народу обратио надахнутом беседом (беседа се у целини налази у прилогу).

На Светој Литургији Владика је у чин Јеромонаха рукоположио Јерођакона Прохора (Ацковића), сабрата манастира Светих Архангела у егзилу, а у чин јерођакона монаха Паладија (Матића) сабрата црноречког братства у егзилу.

Поменута рукоположења донела су нову радост Епархији у егзилу, с обзиром на истину да је жетве много а посленика мало (уп. Мт. 9, 37).

Овде прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.