Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Манастир Светог Стефана Деспота у Крњеву свечано прославио своју храмовну славу

Манастир Светог Стефана Деспота у Крњеву свечано прославио своју храмовну славу

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије служио је 19. јула/1. августа, поводом храмовне славе – Светог Стефана Лазаревића Деспота српског, Свету Архијерејску Литургију у истоименом манастиру у Крњеву уз саслужење: Његовог Преосвештенства Хорепископа хвостанског и барајевског Г.Г. Наума, архимандрита Варнаве (Димитријевића), протосинђела Варсануфија (Стошића), протосинђела Романа (Папића), протосинђела Игњатија (Станића), јеромонаха Јована (Узелца), јереја Ивице (Тасића), јерођакона Паладија (Матића), јерођакона Онуфрија (Ђурђева) и јерођакона Дионисија (Морачанина). Овом свештеном литургијском сабрању присуствовало је око 180 верника из разних крајева наше отаџбине.

Након Литургије Владика Артемије је извршио чин резања славског колача и благосиљања жита које су у част Светог Стефана Деспота принели манастирско братство и овогодишњи домаћини славе: Сергеј и Олга Мрђа и Душан и Лидија Младеновић из Београда. За наредну годину пријавили су се: Славица Видаковић, Зорица Живановић и Љиљана Иличић, сви из Београда.

Архипастирском беседом присутном народу обратио се Владика Наум. У својој беседи владика је говорио о врлинама Светог Стефана Деспота и потреби сведочења Јеванђеља Христовог благом речју и добрим примером.

Празнично славље настављено је трпезом љубави. У току трпезе љубави приређен је пригодни програм од стране верника при овој катакомби. Том приликом је Епископу Артемију, од стране ктитора манастира Тихомира Младеновића, уручена прелепа икона Пресвете Богородице Јерусалимске. Икона је освештана у светињама у Јерусалиму.