Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Монашење у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског

Монашење у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског

На Великом вечерњу, уочи храмовне славе Преподобног Јустина Ћелијског, 1/14. јуна, у истоименом манастиру у Барајеву, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Артемије замонашио је у чин мале схиме искушенике ове обитељи: Уроша (Проса) и Ивана (Стојановића). Новим монасима Владика је дао монашка имена: Петар и Павле, по светим првоврховним апостолима Петру и Павлу (29. јун/12. јул). На Великом вечерњу началствовао је Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г. Наум. Монашењу је присуствовало око 200 светосаваца.

После чина монашења Владика Артемије се надахнутом беседом обратио новопостриженим монасима, присутном монаштву и верном народу.

Након монашења приређена је трпеза љубави за све присутне.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на монашењу.