Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Недеља о блудном сину у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице

Недеља о блудном сину у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице

У Недељу о блудном сину, 3. марта, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у селу Шести Габар код Књажевца уз саслужење:  протосинђела Хризостома (Јовановића), јереја Добрице (Чакаревића) и јерођакона Артемија (Милаковића).Литургији је присуствовало око 100 верника. Неки од њих су се причестили пресветим и животворним Тајнама Христовим.

Присутном народу се  архипастирском беседом обратио Владика Ксенофонт. У својој беседи владика је најпре протумачио Јеванђелску причу о блудном сину а затим је поучио своју паству:

“Не дај Боже да неко од нас прими ону мисао а шта тај брат ради крај мене, или зашто Господе њега си примио, а видиш ја од младости своје Ти служим, ја долазим у храм Твој, исповједам вјеру, и моји су родитељи побожни били и сви смо из богомољачке породице, а погледај тога неког брата крај мене, погледај ту неку сестру крај мене, знам шта је до јуче радио или радила и знам гдје су били и какви су били и шта они сад раде овдје крај мене Господе, зашто и њих примаш? Не примајмо такву помисао у срце своје, браћо и сестре, презремо ли једнога од ових малих, презремо ли једнога од покајника који је исто тако као и ми дошао у храм Божији у цркву Божију да тражи спасење, и нас ће Бог презрети, одбацимо ли таквог и нас ће Бог одбацити. А зато Бог не одбацује никога ко му истински прилази.“

Након Литургије уприличена је трпеза љубави за све присутне.

Све беседе Епископа Ксенофонта налазе се овде.