Почетна / АУТОРИ / Архимандрит Симеон / Архим. Симеон: Недеља Православља у Келну! (видео)

Архим. Симеон: Недеља Православља у Келну! (видео)

TРИЈУМФ ЕКУМЕНИЗМА?

Прослава Недеље Православља у Келну донела је чин који представља потпуније облике заједничарења Екумениста са јеретицима папистима.

Жалосно је што екуменисти јеретици доводе и верни народ на тај начин у позицију да учествује у њиховим безаконим чињењима.

У Антиохијској цркви у Келну за Недељу Православља не само да су били присутни у храму током богослужења паписти, него су узели и активно учешће у Литији носећи иконе!

На видео запису у прилогу као и на фотографијама то се сасвим јасно види.sakad1

Нешто слично већ су претходно били достигли и српски екуменисти, на челу са екуменистичким Патријархом Иринејем, када су папски кардинали на Богословском факултету у Београду, за прославу Светог Саве, учествовали активно у чину резању славског колача!

У Келну у Антиохијској цркви за Недељу Православља саслуживали су и заједнички се са папистима молили Епископи

Антиохијске Патријаршије, Цариградске Патријаршије, Српске, Румунске и Бугарске Цркве.

Током Литије папски кардинал носи икону, и активно учествује у чину прослављања Победе Православља над јересима, током кога се читају одломци из Синодика Православља!

У Синодику Православља, међутим, постоје поглавља која се односе на осуду и предавање анатеми папске јереси и њихових заблуда.

Епископи који Синодик Православља читају, прослављајући на тај начин победу Православља над јересима, истовремено допуштају папистичким кардиналима да узму активно учешће у богослужбеном чину!

На приложеним фотографијама и видео материјалу јасно се уочава присуство Епископа западно-европског Константина.

Архимандрит Симеон

{flv img=“avrimg/keln1.png“}nedelja_pravoslavlja_keln{/flv}