Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Љуљаци / Недеља Раслабљеног и Свети Великомученик Георгије у Љуљацима

Недеља Раслабљеног и Свети Великомученик Георгије у Љуљацима

Четврта Недеља по Васкрсењу Господњем посвећена је чудесном исцељењу човека који је тридесет и осам година био болестан, све док није срео Господа Исуса Христа у бањи Витезди.

Рече му Господ: „Устани, узми одар свој и ходи. И одмах оздрави човек и узевши одар свој хођаше.“

Ове празнично духовно сабрање увећао је и празник Светог Великомученика Георгија.

Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски и косовско- метохијски у Егзилу Г.Г Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у Љуљацима, уз саслуживање више свештеномонаха и свештенођакона.

Сугубу радост међу присутним верницима, изазвало је произвођење у чин јеромонаха, ђакона Симеона.

Након Свете Литургије пререзани су славски колачи у част Светог Великомученика Георгија, које су припремили јерођакон Паладије, монахиња Пелагија и многи други монаси и верници свечари. Пастирска беседа Епископа Артемија укрепила је све присутне вернике.

После Свете Литургије спремљена је трпеза љубави.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.