Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Олег Готовцев – нови ђакон ЕРП у егзилу

Олег Готовцев – нови ђакон ЕРП у егзилу

У недељу 20. по Духовдану, 22. октобра, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама уз саслужење вишесвештенослужитеља епархије.

У току Литургије Владика Ксенофонт је у чин ђакона рукоположио Олега Готовцева. Нови ђакон епархије ће служити у храму Светих царских мученика Романових у Химки код Москве.

Архипастирском беседом присутном народу обратио се Владика Ксенофонт. У својој беседи владика је говорио о редовном недељном Јеванђељу а потом поучио присутне вернике:

„Кајмо се, исправљајмо се и поправљајмо се и притичимо светим храмовима и тим благодатним енергијама које истичу из Богочовечанског Тјела Христовог, из Богочовјечанског Тјела Свете Цркве Божје, коју нам је Господ овдје оставио до краја свјета и времена да нас њима напаја, да нас њима благосиља, да нас њима учвршћује и чува“.

Уследила је трпеза љубави за све присутне.