Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Oсвећење храма Светог Александра Невског у Грбићима код Ивањице

Oсвећење храма Светог Александра Невског у Грбићима код Ивањице

На празник Светог Александра Невског, у уторак 12. септембра, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу г. Ксенофонта, протосинђел Агапит (Бичанин), настојатељ манастира Светог архиђакона Стефана, извршио је освећење маленог храма Светог Александра Невског у селу Грбићи код Ивањице. Након освећења храма отац Агапит је одслужио прву Свету Литургију у храму уз саслужење јереја Игора Данчетовића и јерођакона Артемија (Милаковића). Ктитор храма је Драган Пешић. Освећењу храма и Светој Литургији присуствовало је око 80 верника из околине.

Након Свете Литургије протосинђел Агапит је извршио чин резања славског колача и благосиљања кољива а потом се и пригодном беседом обратио присутнима. У својој беседи отац Агапит је говорио о ревновању Светог Александра Невског за веру православну под паролом „није сила у већини већ је сила у правди Божијој“.

Након Свете Литургије уприличена је трпеза љубави за све присутне а потом и пригодни програм у коме су учествовали гуслар Лука Пајевић и појци Дарко и Марија Поповић.