Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Оживела катакомба у Бору

Оживела катакомба у Бору

slk020На празник Светих првоврховних Апостола Петра и Павла, 12. јула, епархија рашко-призренска и косовско-метохијска у егзилу је добила још једно богослужбено место, још једну катакомбу, још један извор живе боде православља непомућеног отровима екуменизма и одступања од Светог Предања. Ради се о капелици посвећеној Светим мученицима и бесребреницима Козми и Дамјану. Капела се налази у Бору.

За старешину катакомбе је постављен протојереј Лазар Секулић, некадашњи клирик епархије тимочке. Отац Лазар је и служио прву Литургију у овој капели на Петровдан уз присуство двадесетак верника из Бора и околине. У недељу 14. јула катакомба је свечано прославила своју прву храмовну славу – Свете мученике и бесребренике Козму и Дамјана.

По благослову Владике Артемија Литургију је на дан храмовне славе служио протосинђел Наум, настојатељ манастира Преподобног Јустина ћелијског у Барајеву, уз саслужење протојереја Лазара. Литургији је присуствовало двадесетак верника. После Литургије отац Наум је пререзао славски колач а затим одражао пригодну беседу.

У својој беседи отац Наум је, поред пригодних речи о празнику и најновијем прогону Цркве Божије од стране глобалиста и екумениста, пренео присутним верницима благослов Владике Артемија, његове поздраве и молитвене жеље за напредак катакомбе.  Уследила је трпеза љубави коју су приредили присутни верници. Слике у прилогу најречитије говоре о прослави прве храмовне славе у катакомби у Бору.

Можете послушати беседу изговорену на Литургији.

{mp3}bsd_naum_14072013{/mp3}