Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Празник Цвети свечано прослављен у Мушветама

Празник Цвети свечано прослављен у Мушветама

На празник Цвети Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу  Г.Г. Ксенофонт служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама на Златибору. Епископу Ксенофонту на Литургији су саслуживали протосинђел Доситеј (Вукосављевић), протосинђел Платон (Бабић), јеромонах Леонтије (Кантар) и јерођакон Георгије (Радојичић). Већи број верника се на Литургији причестио пресветим Тајнама Христовим.

Владика Ксенофонт се надахнутом беседом обратио својој пастви:

„Да се са Христом саразапињемо да бисмо са Њим могли васкрснути, да прођемо кроз огањ и кроз воду као што нас уче црквене пјесме да би нас Господ могао увести у покој.
О, Господе смирени који на магарету данас у Јерусалим улазиш, кога дјеца дочекују пјесмама, коме народ говори: „Осана Сину Давидову“, дођи и усели се у срца наша са Оцем и Духом Светим да бисмо Те и ми могли правилно прослављати, да бисмо и ми могли назвати се ученицима Твојим, да бисмо и ми могли са Тобом бити учесници страдања Твојих али и васкрсења Твога, дођи нама и спаси нас. Амин. Боже дај.“

Све беседе Епископа Ксенофонта налазе се овде.