Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Празник Цвети свечано прослављен у Мушветама

Празник Цвети свечано прослављен у Мушветама

На празник Цвети Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу  Г.Г. Ксенофонт служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама уз саслужење више свештенослужитеља епархије. Већи број верника се на Литургији причестио пресветим Тајнама Христовим.

Владика Ксенофонт се надахнутом беседом обратио својој пастви:

„Да не будемо и ми, браћо и сестре, као јевреји необузданих срца и тврдих вратова, несавитљивих вратова, да не иштемо оно што смо ми замислили него да се смирено покоравамо Христу, који је овако смирено на магарету уђе у Јерусалим да и нама покаже пут смирења као једини пут спасења човјеку, Он, Богочовјек који никаквога грјеха нема, Он узиђе на Крст да га спасе. Шта друго ми можемо да очекујемо, шта друго ми можемо да иштемо него исти тај крст, крст који нам Господ нуди, „сваки који хоће замном да иде нека узме крст свој и пође замном“. Такав ће преко крста ући у небески Јерусалим, такав ће преко крста и прослављати Господа Христа који ће нас још овдје на земљи да прослави да бисмо и ми Њега на небесима славили Оца и Сина и Светога Духа кроза све вјекове. Амин. Боже дај.“

Све беседе Епископа Ксенофонта налазе се овде.