Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Преподобни Петар Коришки свечано прослављен у Љуљацима

Преподобни Петар Коришки свечано прослављен у Љуљацима

Капела манастира Светог Јована Крститеља у Љуљацима посвећена је великом угоднику Божјем из рода нашега, Преподобном Петру Коришком. На дан када наша света Црква прославља спомен овог дивног светитеља, 18. јуна, манастир је свечано прославио своју другу славу. Тим поводом Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт. Епископу Ксенофонту су на Литургији саслуживали: Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај и више свештенослужитеља епархије. Овом свештеном сабрању присуствовало је монаштво епархије и око 200 светосаваца из разних крајева наше земље. Неки од њих су причестили пресветим и животворним Тајнама Христовим.

У својој архипастирској беседи Владика Николај је најпре говорио о лепоти душе Преподобног Петра Коришког а затим је нагласио да његов благослов прати црноречке монахе и да је он све у епархији благословио и умножио.

Након Литургије Владика Ксенофонт је извршио резање славског колача и благосиљања жита које су част светог Петра Коришког принели манастирско братство и овогодишњи домаћини славе Горан и Љупка Мијаиловић из Горњег Милановца и Горан Јосијевић са породицом са Каблара. За наредну годину пријавили су се Дејан и Зорица Илић из Крагујевца.

Уследила је трпеза љубави за све присутне.