Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Прва Света Литургија у новооснованој катакомби Светог Николаја Жичког у Црквенцу

Милошћу Божјом, и са благословом Његовог Преосвештенства епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Ксенофонта, у Недељу Светих Отаца (Оци), 1. јануара 2023. године, у новооснованој катакомби Светог Николаја Жичког у селу Црквенац код Свилајнца, одслужена је прва Света Литургија. Литургију је служио јереј Ивица Тасић. Литургији је присуствовало око 40 верника. Неки од њих причестили су се Светим Тајнама Тела и Крви Христове. После Литургије, по обичају и у духу  ЕРП-у егзилу, приређено је послужење.

На лицима верног народа могла се је приметити радост неописива и благодарност Богу и Светом Николају Жичком, а и по нека суза умилна.
Нека би нас Свети Николај крепио на путу исповедања вере праве, који смо свим срцем добровољно изабрали, вођени  нашим духовником и старцем Артемијем, који је био веран до смрти Светим Оцима и Светом Предању Свете Православне Цркве, једине истините, једине која води у живот вечни! Амин.

Јереј Ивица Тасић