Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г. Г. Ксенофонта и ове године у манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Мушветама на Златибору одржаће се Сабор младости и родитељства.
Овај сабор, тринаести по реду, одржаће се на празник чудотворне иконе Мајке Божије Тројеручице 12/25. јула. Организатор сабора је Епархија рашко-призренска у егзилу. Циљ сабора је промовисање породичног живота и поспешивање рађања деце у Србији. Саборовање ће започети Светом Архијерејском Литургијом, којом ће началствовати Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт уз саслужење преосвећених хорепископа Николаја и Максима и више клирика епархије. Литургија ће почети у 9.00 часова.
Након Свете Литургије и трпезе љубави одржаће се свечана духовна академија. У оквиру академије представник организатора сабора уручиће мајкама које су родиле троје и више деце пригодне поклоне и признања. Тако ће се мајкама које су родиле троје деце доделити грамата и посебно за ову прилику приређена књига о браку и породици, мајкама које су родиле четворо деце, уз грамату и књигу, доделиће се и посребрени орден, мајкама које су родиле петоро и више деце доделиће се позлаћени орден. Орден се назива Орден Тројеручице и симболично одаје признање дивним и храбрим српским мајкама, које рађају и гаје децу у наше претешко време, по угледу на мајку девет Југовића.
Добро дошли!
Инфо-служба
ЕПАРХИЈА РАШКО-ПРИЗРЕНСКА У ЕГЗИЛУ Званична интернет презентација са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу Г.Г. Артемија