Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Седма недеља по Духовдану у Лозници

Седма недеља по Духовдану у Лозници

Седму недељу по Духовдану, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г.Г Артемије, служио је Свету Архијерејску Литургију у Лозници код Чачка, уз саслуживање архимандрита Николаја, протосинђела Варнаве и Максима, јеромонаха Софронија, јерођакона Дамјана и Паладија, и свештеника Жељка.

Црква Светог Николе била је пуна верног народа, који се окупио да се помоли Богу заједно са својим Пастиром добрим.

Света Литургија је протекла у благодати, а монаси, верни народ и деца причестили су се Светим Тајанама Христовим.

После Свете Литургије Епископ Артемије се обратио верном народу пастирском беседом о делима и чудесима Божијим, и упутио нас да сачувамо нашу веру, неупрљану, неокрњену, и да је такву предамо млађим поколењима.

Трпезу љубави приредио је архимандрит Николај са својом у Христу братијом.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене у Лозници на Литургији.