Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Света Архијерејска Литургија Пређеосвећених Дарова у манастиру Светог Николаја Мирликијског

У среду друге недеље Великог поста, 16. марта ове године, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт служио је Свету Архијерејску Литургију Пређеосвећених Дарова у манастиру Светог Николаја Мирликијског Чудотворца у Лозници код Чачка уз саслужење протосинђела Софронија (Ердељана) и јерођакона Георгија (Радојичића).

Светој Литургији је присуствовало 20-ак верника. Неки од њих су се причестили пресветим и животворним Тајнама Христовим.

У својој архипастирској беседи Преосвећени Владика је говорио o Литургији  Пређеосвећених Дарова која се служи у дане Светог Великог поста.

Уследило је трпеза љубави за све присутне.