Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Свети Јустин Ћелијски у Барајеву

Свети Јустин Ћелијски у Барајеву

На празник Преподобног Јустина Ћелијског, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у Егзилу Г.Г Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у Барајеву, уз саслуживање више свештеномонаха и свештенођакона из Епархије.

Овом празнику присуствовао је велики број монаштва из Епархије, као и велики број верника.

Много припремљених славских колача давало је посебну радост овом значајном празнику, а на крају Свете Литургије велики број монаха и верника, причестио се Светим Тајнама Христовим.

Епископ Артемије се обратио свима са посебно надахнутом беседом о свом духовном Оцу Ави Јустину, чијим се утемељеним стазама непоколебљиво креће.

Једини ученик Аве Јустина који сведочи да је екуменизам свејерес, јесте Епископ Артемије. „Отац Јустин је стално био прогањан, саслушаван, привођен од власти. Мало је било оних који су стајали у његову одбрану“ пише у његовом житију.

Изгледа да се историја понавља, јер и Владика Артемије слично пролази као свој прогнани Отац.

Нека би Бог дао да се молитвама Светог Јустина Ћелијског, Српска Православна Црква, очисти од свејереси екуменизма, и да поново заблиста Трон Светога Саве у сјају чистоће Православља.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.