Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Свети Владика Николај – Драгобраћа

Свети Владика Николај – Драгобраћа

На празник Светог Николаја Орхидског и Жичког Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у Егзилу Г.Г Артемије служио је Свету Архијерејску Литургију у Драгобраћи код оца Небојше. Капела у Драгобраћи је посвећена Светом Владици Николају, па је отац Небојша домаћин славе припремио славски колач и жито.

Много монаха и верника се окупило код оца Небојше да поделе са њим радост овог празника, међу њима и мати Сара са сестрама, као и мати Варвара из Леушића, монаси из Љуљака, Лознице, Ниша и других катакомби.

Епископу Артемију су саслуживали архимандрит Николај, протосинђел Иринеј, протосинђел Варсануфије, и два свештенођакона. После Свете Архијерејске Литургије, домаћин славе отац Небојша позвао је све присутне на Трпезу љубави.

„Од памтивека вуци кољу јагањце, а никада ниједно јагње није заклало вука; па ипак је у свету више јагањаца него вукова“.  Ове дивне речи Светог Владике Николаја нека нам свима буду на укрепљење, јер Бог није створио људе за погибију, него за спасење.

Прочитајте транскрипт беседе изговорене на Литургији.