Почетна / БОГОСЛУЖЕЊА / Катакомбе / Духовски понедељак у манастиру Светог Архиђакона Стефана

Духовски понедељак у манастиру Светог Архиђакона Стефана

Духовски понедељак, 15/28. маја, свечано је прослављен у манастиру Светог архиђакона Стефана у селу Грдовићи код Ариља. Духовски понедељак је заветна слава села Грдовићи а свети Ахилије Лариски, који се истог дана славио, небески је заштитник града Ариља. Тим поводом Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Хорепископ старорашки и лознички Г.Г. Николај уз саслужење протосинђела Агапита (Бичанина). Пре почетка Литургије обављена је литија око манастира. Прослави је присуствовало око 100 верника.

Након Литургије владика Николај је извршио чин резања славског колача и благосиљања жита које су принели братство манастира и ктитор манастира Милош Стефановић из Ариља.

Уследила је трпеза љубави за све присутне.