Литургија и монашење у манастиру Св. Николаја

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г. Артемије, служиће на празник Ваведења Пресвете Богородице, 21. новембра/4. децембра, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Св. Николаја у Лозници код Чачка, са почетком у 9.00 часова.

Најава богослужења у новооснованој катакомби у Брамптону (Канада)

У славу Свете, Јединосуштне, Животворне и Нераздељиве Тројице, молитвама Пресвете Богородице, Светога Саве и свих светих, и благословом Епископа рашко-призренског и косовско-метохијског у егзилу Г. Артемија, светосавски Срби Канаде, из шире околине Торонта, устројише катакомбни храм у граду Брамптону (Канада), посвећен Успенију Пресвете Богородице. За старешину храма постављен је протојереј Стефан (Икономовски).

Промоција књига „Ревнитеља“ и СНО „Срби на окуп“ на 60. Београдском сајму књига

У четвртак, 29. октобра, у оквиру програма јубиларног 60. Београдског сајма књига, у сали „Васко Попа“, одржана је промоција најзначајнијих књига које су издали Удружење грађана „Ревнитељ“ из Ниша и Свесрпска народна организација „Срби на окуп“ са седиштем у Београду. Оба удружења раде са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призенског и косовско-метохијског у егзилу Г.

Поводом текста „Ви идите, ја нећу“ објављеног на сајту СПЦ 30. септембра 2015. године

На сајту СПЦ 30. септембра 2015. године под насловом „Ви идите, ја нећу“, појавио се текст о најновијем филмском сведочанству о страдању српског народа на Косову и Метохији премијерно приказаном у Дому Синдиката у Београду. Филм је заснован на књизи „Љетопис Новог Косовског распећа“ Митрополита црногорско-приморског Амфилохија и открива нам неиспричану истину о косовско-метохијском страдању српског народа, његовог верског и културног наслеђа кроз целу историју, а посебно 1998.

Најава богослужења

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г.Г. Артемије, служиће у недељу, 7./20. септембра, и на празник Рождества Пресвете Богородице, 8./21. септембра, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светих српских Просветитеља и Учитеља у Детроиту, са почетком у 10.00 часова.

odbrana

Књига Владике Артемија „Одбрана од кривоверја“ у ПДФ формату

Почетком марта 2014. године, српска православна књижевна баштина обогаћена је још једном теолошким бисером – књигом Његовог Преосвештенства епископа рашко-призренско и косовско-метохијског Г.Г. Артемија у егзилу – „Одбрана православног исповедања вере од кривоверја проф. др Игњатија Мидића, епископа браничевског“.

Књигу заправо чини представка Епископа Артемија Светом архијерејском сабору 2008.

Најава богослужења у новооснованом манастиру у Детроиту (САД)

Његово Преосвештенство, Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски у егзилу Г.Г. Артемије, служиће у недељу, 31. августа/13. септембра, на празник Сабора српских Светитеља, Свету Архијерејску Литургију у новооснованом манастиру Сабора српских просветитеља и учитеља у Детроиту (САД), са почетком у 10.00 часова.

На бденију, у суботу 30. августа/12 септембра, Владика ће, у чин мале схиме, замонашити сабрата ове свете обитељи, искушеника Миљана (Дељанин).

Хиротонија Хорепископа новобрдског и панонског Максима (Новаковића)

Милошћу Божијом и добротом многих српских домаћина број катакомби у епархији рашко-призренској и косовско-метохијској у егзилу достигао је цифру око 30. Оснивање нових катакомби је било омогућено умножењем монашког стада, порастом броја верника у епархији, и изненађујуће великим приливом нових искушеника по катакомбама. Чињеница да су многе богољубиве душе заобишле бројне царске лавре по земљи Србији, и дошле у наше скромне катакомбе, сведочи истину да наш крстоносни народ поседује једно посебно „српско чуло“ које препознаје Истину=Господа Христа=Правоверје.

Обавештење

Поводом двадесетогодишњице прогона и страдања наших сународника из Хрватске и Републике Српске Крајине у злочиначкој геноцидној акцији „Олуја“ налажемо да се у свим манастирима и катакомбама, где год је то могуће, изврши парастос невино пострадалим жртвама у среду 5. августа 2015. године са почетком у 12:00 часова.